Награди

С огнено шоу приключи тазгодишното издание на прегледа на театралните школи „Талантино“ в Благоевград. Наградите връчиха участниците в журито доц. Огнян Спиров и Николай Станоев.
Директорът на Драматичен театър „Проф. Енчо Халачев“ Бранимир Митов благодари на Община Благоевград за оказаната подкрепа и съдействие за реализацията на фестивала.
Пет дни Благоевград бе театрална столица на млади таланти. Над 300 театрали от 17 театрални школи представиха 21 постановки.

  • Театрална школа „Ер малък“ към  ДТ „Проф.Енчо Халачев“ – Благоевград и Театрална школа към НЧ „Св. Климент Охридски“ гр. Симитли
    Награда в категория „Най- добро представление до 8 клас „ получи „Ревизор” по Н. В. Гогол от ТШ „Ер Малък“;
    Индивидуална награда за актьорско майсторство получи Венцислав Венциславов (в ролята на Градоначалника);
    За „Главна мъжка роля” (до 8-ми клас) бе отличен Боян Георгиев (в ролята на Хлестаков);
    За „Главна женска роля” (до 8-ми клас) „Оскар” получи Силвана Димова ( в ролята на Ана Андреевна);
    Наградата за „Поддържаща женска роля ( до 8-ми клас) отиде при Елиза Тодорова ( в ролята на Маря Антоновна);
    Награда за музика и осветление ( до 8-ми клас) получи „РЕВИЗОР“ по Н.В.Гогол от ТШ „Ер малък“;
    Индивидуална награда за актьорско майсторство получиха Александър Карасански (в ролята на Бернарда Алба) и Милен Златев;
    Награда за нов прочит на драматургичен текст (до 8-ми клас)бе връчена на Театрална школа към НЧ „Св.Климент Охридски“ гр.Симитли и при ТШ „Ер малък“( до 12 клас) за „Домът на Бернарда Алба“ по Ф .Г. Лорка;
    ТШ „Ер малък“( до 12 клас) с „Домът на Бернарда Алба“ обра наградите и за костюми и сценография.
  • Арт асоциация “Водолей” – гр. Велингпад
    Индивидуални награди за актьорско майсторство :
    Кристиян Матеев – “Копче за сън”
    Грета Георгиева – “Бурята”
    Павел Петков – “Гара Калкута”
    Емилиян Десподски – “Индже”
    Най-добра женска роля до 12 клас:
    Колективна награда за актрисите от “Гара Калкута”
    Дамяна Лопарска, Ралица Попова, Калина Липовска, Ивет Стоименова, Нели Чалъкова, Йони Богданова
    Награда за сценография до 8 клас:
    “Бурята”
    Награда за пластика и хореография до 8 клас
    “Копче за сън”
    Сертификат “Бъдещи Колеги” – ЮЗУ “Неофит Рилски” – гр.Благоевград за Дамяна Лопарска
    Награда за най-добро представление до 12 клас
    “Гара Калкута”
  • Награди за Младежки театър „Приятели“ – гр. Пазарджик
    Божидар Казаков – Индивидуална актьорска награда /за ролята на Магът Раджапур в „Хотел между тоя и оня свят“/;
    Симона Коприщенова – Индивидуална актьорска награда /за ролята на Миранда в „Колекционерът“/;
    Силвия Найденова – Награда за поддържаща женска роля /за ролята на Лора в „Хотел между тоя и оня свят“/;
    Георги Манчев – Награда за главна мъжка роля /за ролята на Жюлиен Портал в „Хотел между тоя и оня свят“/;
    Александър Братоев – Специална награда за работа с деца  ,,Проф. Енчо Халачев“
  • Награди за Младежки театър „Драмеди“- гр. София
    Маргарита Маринова получи награда за Актьорско майсторство за ролите си в „Очите на хората“;
    Сезер Сами и Цвета Балийска получават награда съответно за музика и осветление;
    Награда за пластика и хореография- Цветина Матова и Цвета Балийска;
    Специална награда за целия екип на „Драмеди“- ваучер за една нощувка и безплатно участие във фестивал Талантино 2019;
    Приз „Бъдещи колеги“- приети са в Югозападния университет- Доменика Тодорова, Сезер Сами и Теодор Ненов.
  • Театрална школа „Юлий“ – гр. София

Награда „Главна мъжка роля“ –  12 клас
Димитър Стойков – приз „Актьорско майсторство“ за „Объркани“
Радостина Ангелова – приз „Актьорско майсторство“ за „Объркани“

  • Театрална школа ,,Чарли“- гр. Пловдив
    Награда „Актьорско майсторство“
    Награда „Костюми“- 8 клас
  • Театрално Студио „Смехурко“ – гр. Банкя
    Награда за актьорско майсторство за Димитър Иванов за ролята на Арнолф в „Училище за жени“ по Молиер
    Награда за актьорско майсторство за Йоана Методиева за ролята на Царя в „Герда“ по Андерсен
    Награда за актьорско майсторство за Емма Горова за ролята на крушата Рагаца в „Не падай духом“ от Станислав Стратиев
    НАГРАДАТА НА ПУБЛИКАТА за „Училище за жени“ по Молиер
    Награда от Технополис- ваучер
    Сертификат „Бъдещи колеги“ за Димитър Иванов
    Сертификат „Бъдещи колеги“ за Никола Пенчев
    С тези сертификати Митко и Никола могат да влязат без изпит в ЮЗУ „Неофит Рилски“ в специалност „Актьорско майсторство“
  • Театрална школа „Талантино“ – гр. Бургас
    Награда за актьорско майсторство за Жоро ( Данчо) от “Не падай духом”
    Награда за актьорско майсторство за Самуил ( Царят ) от “ Таласъмът Тропалан”.
    Награда и за Иван Рангелов (Бащата на врабчетата от “Не падай духом” ) за поддържаща мъжка роля.
  • Детско-юношески театър “ Мускетарите“ – гр. Перник
    Награда „Актьорско майсторство “ за спектакъла ,, Не падай духом“ от Станислав Стратиев

Сектор „Училищен театър“

  • Театрален състав при СУ „Христо Ясенов“ – гр. Етрополе

    Награда „Актьорско майсторство“ – Васил Ценков
    Награда за главна женска роля – Росица Василева;
    Награда за главна мъжка роля – Николай Пушкаров;
    Награда за “Най-добро представление”  за “Царицата на чардаша”.
  • Театрално студио „Актьори без диплома“ – гр. Правец
    Награда за поддържаща женска роля – Мария Христова
    Награда за поддържаща мъжка роля – Алекс Георгиев
    Награда за актьорско майсторство – Илиян Петров
    Награда за сценография, музика и костюми.